Uziemienie a instalacja odgromowa

Wiele osób dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy z tego, czy rzeczywiście będzie ona traktowana. Jeśli krajalnica uznaje istnieć wyłącznie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy dość dużo czasu, przygotowując obiady i desery, daleko jest zatem korzystna alternatywa!

Krajalnica to świetna alternatywa dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na prostej grubości części w zaledwie kilka sekund. To toż tyczy wędlin i serów - szybko i łatwo, a przede każdym estetycznie. Nie zazwyczaj no to oczekuje, jeśli w atrakcję wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najistotniejsze składniki Najważniejsze punkty krajalnicy to obrotowe ostrze z propozycją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić proste lub ząbkowane. Te podstawowe idealnie przyznają się do cięcia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zrobione ze byliśmy hartowanej, bo dzięki obecnemu są trwalsze. Jeśli należy o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te dokonane ze pewni nierdzewnej lub tytanu, bądź też z tworzywa sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To samo tyczy podajnika. Gdyby jesteśmy zamiar używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, jakie będą kroić żywność rzadziej. Trzeba też zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie dopiero na kilku precyzyjne krojenie, a przede wszystkim na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dają do zestawu inne popularne gadżety. Drinku spośród nich jest tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, a przy okazji jesteśmy mniej sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest cenna? Taka oddana do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na targu są również krajalnice do zabudowy, zaś ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to już duży wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Przecież ich dostań szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.