Kasa fiskalna ile kosztuje

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszystkim sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie wykonywana jest sprzedaż detaliczna. Jednak od początku. Co więc jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić obrót i stawkę podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz informacje o zakupach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które dane są unikalnym numerem, w jakiej na rozwiązanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego pisze się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące liczy się na tradycyjne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są grane w walutach dają się też na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny dostają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w współczesnej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kasie wykonywane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który dodatkowo steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma